vmp
08 بهمن 1401 - 18:16

کشف ۹ تُن و ۸۰۰ کیلوگرم مواد افیونی در گلستان؛ دستگیری ۲۱۰ قاچاقچی

فرمانده انتظامی گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون با اشراف اطلاعاتی پلیس، بیش از ۹ تُن و ۸۰۰ کیلوگرم انواع مواد افیونی در استان گلستان کشف و ۲۱۰ قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، سردار سعید دادگر ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،اظهار داشت: این انقلاب با هدایت‌های حکیمانه امام راحل (ره) و حضور مردم ایران شکل گرفته و تا امروز با قدرت و صلابت به راه خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی از ابتدای انقلاب تاکنون توطئه های گوناگونی علیه جمهوری اسلامی طراحی کرده است، افزود: امسال شرایط ویژه‌ای داریم چرا که از چندماه قبل دشمنان با همه قوا در یک جنگ ترکیبی مشغول فضاسازی و اقدامات خرابکارانه علیه امنیت کشورمان هستند.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: مردم بصیرمان همواره پشتیبان نظام بوده و در صحنه‌های مختلف نشان دادند که هرگز اجازه نخواهند داد بیگانگان در امور داخلی این مرز و بوم دخالت کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در طول 43 سال اخیر دستاوردهای فراوانی در حوزه‌های مختلف علمی، آموزشی، نظامی و غیره داشته و در بسیاری از زمینه‌ها الگوی دیگر کشورها است.

 دادگر تاکید کرد: زیربنای همه فعالیت ها امنیت است و بدون آن نمی توان به توسعه و رشد دست یافت لذا دستاوردهای بزرگی که در طول این سال ها داشته ایم بخاطر امنیت پایدار کشور بوده است.

وی افزود: پلیس استان در دهه فجر علاوه بر تامین نظم و امنیت مراسمات مختلف خصوصا راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، اقدامات فرهنگی متنوعی از جمله برپایی نمایشگاه تبیین، میز خدمت، ارائه خدمات مشاوره‌ای و انتظامی، حضور در مراکز آموزشی و مدارس و مساجد، دیدار با اقشار  مختلف و اصناف و غیره در دست اجرا دارد.

ایجاد سامانه امکان برقراری ارتباط ناشنوایان با 110

 دادگر گفت: در گذشته ناشنوایان مشکلات زیادی برای ارتباط با پلیس و مرکز 110 داشتند که با پیگیری و تلاش صورت گرفته در انتظامی استان، امکان برقراری ارتباط آنان با مرکز 110 مهیا شده و در دهه فجر امسال این سامانه به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: در بحث مقابله با اراذل و اوباش، مواد مخدر، سارقان، نزاع و درگیری و هنجارشکنان اقدامات بسیار خوبی انجام شده که رضایت مردم و مسئولان را به‌دنبال داشته است.

فرمانده انتظامی گلستان تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون با اشراف اطلاعاتی پلیس، بیش از 9 تن و 800 کیلو انواع مواد افیونی در گلستان کشف و 210 قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

وی افزود: ساماندهی موتورسیکلت سواران از دیگر مواردی است که باید همه دستگاه های متولی در این خصوص تلاش کنند چرا که تنها با اقدامات انتظامی نمی‌توان حوادث رانندگی را کاهش داد و برای این منظور باید فرهنگ‌سازی شود.

فرمانده انتظامی گلستان با بیان اینکه خبرنگاران رسالت سنگینی بر دوش دارند، گفت: اصحاب رسانه با بیان حقایق و روشنگری می‌توانند افکار عمومی را به سمت درست هدایت کرده و مانع از فضاسازی دروغین رسانه های معاند شوند.

انتهای پیام/581/ن

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1003214